Valikonağı Cad. Polat Apt. No:169/3 34363 Nişantaşı, İstanbul
(0212) 234 11 48 [email protected]

Titan’la yüz gençleştirme – Laser Genesis

Yüz germe ameliyatı olmak istemeyen hastalar için uygun bir tedavidir. Daha önce kullanılan radyo frekans tedavilerine göre hem daha etkili, hem de ağrısızdır.

Adını grek ateş tanrısından alan bu lazer cihazı; deri altını istenilen sıcaklığa kadar ısıtırken, kendisine has patentli soğutma sistemiyle cildin üst kısmını aynı anda soğutarak, korumaktadır. Ciltteki kollajen uygulama anında kısalarak; deriyi germektedir.

Önce hastanın yüzünün bir yarısına işlem uygulanıp; aynada farkı gösterilir. Isınan cilt altının daha sonraki günler ve aylarda yeni kollejen dokusu oluşturduğu bilimsel çalışmalarda gösterilmiştir. Böylelikle kollajenlerin çoğalması ve boylarının kısalması yüzde 3  oranında gençleşme yaratmaktadır. Tedavi genellikle 1 saat sürmekte, daha sonra yüzde 1-3 saat sürebilen bir pembeleşme olmaktadır. Hastada işlem sırasında herhangi bir ağrı veya acı olmamaktadır. Genellikle bir seans, gerekirse 1 ay sonra 2. bir seans ile yeterli olmaktadır. Hastaların anlattığı ve gözlemlenen tedavi sonrası cildlerindeki değişiklikler:

lasergenesis

Derideki kızarıkların azalması,

Genişlemiş porların daralması,

Derinin daha genç,

Diri ve canlı hissedilmesi ile nemliliğin artması olmaktadır.

Titan, Laser Genesis’ le birlikte uygulanırsa cerrahi yüz germeğe göre % 10-30 başarı elde edilebilmektedir.

 

LASER Genesis

Özel Lazer dalga boyuyla cilt yüzeyinin ısıtılması esasına dayanan bir tedavi yöntemidir.

Takriben 15 dakika süren bu işlemde herhangi bir ağrı veya acı hissedilmez. Hastalara 2 hafta arayla 5 kez uygulama önerilir. Lazerle cilt altı dokusunda kollajen artışı meydana gelmekte ve deri sıkılaşmakta; gençleşmektedir.

Dünyada gittikçe artan sayıda yapılan ve beğenilen bu işlemler Türkiye ‘de de gün geçtikçe daha da çok tanınarak, yaygınlaşmaktadır.