Valikonağı Cad. Polat Apt. No:169/3 34363 Nişantaşı, İstanbul
(0212) 234 11 48 [email protected]

Burun Estetiği

Burun yüzümüzün ortasında, en dikkati çeken organımızdır. Nefes alma ve koku duyusu bu organımızın ana görevlerindendir. Bu yüzden yüz estetiği yanında, amacım iyi nefes ve koku alabilen bir onarım yapmaktır! Yani en az dış görünüş kadar burnun iç estetiği de önemlidir.

Burun estetiği yurdumuzda en sık yapılan ameliyatlardandır. Ancak iyi ve tecrübeli ellerde başarılı olur! Aksi takdirde art arda düzeltici ameliyatlar gerekebilir!

Burunda sorunlu kısımlara yönelik özellikli ameliyatlar (açık veya kapalı rinoplasti) yapılmaktadır. Amaç abartısı olmayan, yüzle uyumlu, iyi nefes ve koku alabilen, aşırı kalkık olmayan, sanki ameliyat yapılmamış gibi tabii ve güzel bir burun oluşturmaktır.

Ameliyatlar hastanede deneyimli bir anestezist ve asistanla ekip olarak genel narkoz altında yapılır. Girişimler burun delikleri içinden özel aletlerle yapıldığından iz görünmez. 1-2 saat arasında sürebilen bu ameliyattan sonra buruna ufak bir atel, burun deliklerine de gerekirse bir iki gün kalacak özel tampon konur.

Hastanın durumuna ve yapılan ameliyata göre burun ve göz çevresinde, az veya çok, takriben bir hafta sürecek şişlik ve morluklar olabilmektedir. Ağrı genellikle olmamaktadır.

Tamponlar alındıktan sonra, burun deliklerinin yıkanması ve şişliklerin azalıp iyi nefes alınabilmesi için steril deniz suyu spreyleri tavsiye edilir. Bir hafta sonra atel çıkarıldıktan sonra gene bir hafta sürecek özel kağıt flasterlerle burun tespit edilir. Hasta böylece günlük yaşama dönebilir.

Ameliyat neticeleri takriben 6 ay sonra belli olur. Çünkü bu arada dokuda çevre ısı ve etkilerine bağlı olarak değişmeler olabilmektedir.