Valikonağı Cad. Polat Apt. No:169/3 34363 Nişantaşı, İstanbul
(0212) 234 11 48 [email protected]

Meme Küçültme

İri memeler sadece şekil olarak değil, vücudun statiğini bozan bir hastalık olarak da düşünülmelidir. Çünkü memelerin ağırlığı ile sırt ve boyun omurları öne doğru eğilir ve ileride ağrılara ve deformasyonlara neden olabilir. Ayrıca meme altlarında pişikler, egzamalar, sutyen ve askı yerlerinde çökme ve yaralar açılabilmektedir. İri göğüslü genç kızlar göğüslerini saklamak için omuzlarını öne alıp, utangaç davranırlar, göğüslerini göstermek istemezler. Bikini giyemezler. Sutyen elbise seçiminde zorlanırlar.

Ameliyat öncesinde hastayla takriben bir saat kadar konuşup, onu dinlemek, ameliyat hakkında bilgi vermek gerekebilir. Ameliyatta amaç, hasta boy, kilo ve yapısına uygun, normal ölçülerde, dik, mümkün olduğu kadar az iz bırakan, memenin süt kanalları ve meme ucu sinirlerini zedelemeyen bir girişim yapmaktır.

Hastanede ameliyat ekibiyle (anestezi-asistan) takriben 3.5 saatte tamamlanır. Ameliyat sonrası hasta özel bir sutyen giyer ve bunu 3 ay boyunca sürdürür. Hastayı bir gün hastanede gözlem altında tuttuktan sonra taburcu edilebilir. 4-7 gün içinde genellikle hasta günlük yaşamına dönebilir.